Kontakt

SKOLLEDNING

Rektor – Thomas Mathiasson tel. 0702 – 60 90 84
thomas.mathiasson@europaporten.nu

Bitr. rektor – Magdalena Fredriksson tel. 0709-61 92 21
magdalena.fredriksson@europaporten.nu

Bitr. förskolechef – Marisela Benkus tel. 0721 – 50 28 29
marisela.benkus@europaporten.nu

SKOLKONTORIST (Frågor om ansökan och kö)

Kristina Gray – 0709 – 88 39 25
kgray@europaporten.nu

SKOLSKÖTERSKA

Anna-carin Olsson – 0709 – 88 39 23
anna-carin.olsson@europaporten.nu

FRITIDSANSVARIG

Linda Wickander tel. 0709 – 88 39 20

linda.wickander@europaporten.nu

IT-ANSVARIG

Fredrik Zadig tel. 0730 – 55 75 12
fredrik.zadig@europaporten.nu


BESÖKS- & POSTADRESS

Europaportens Skolor Erik Perssons Väg 10 217 62 Malmö

TELEFON

Grundskola/Fritids: 0709 – 88 39 20
Norrgården: 0709 – 88 39 21
Sörgården: 0701 – 46 58 86
Mellangården: 0733 – 24 10 94
Lillgården: 0709 – 88 39 22

 

E-MAIL

skola@europaporten.nu


ÄGARE

Europaportens skolor AB
Styrelsens ordförande – Patrik Östling tel. 0761 – 36 17 99