Kontakt

SKOLLEDNING

Rektor – Magdalena Fredriksson tel. 0709 – 61 92 21
magdalena.fredriksson@europaporten.nu

Bitr. rektor – David Persson tel. 0763 – 92 47 04
david.persson@europaporten.nu

Förskolechef – Magdalena Fredriksson tel. 0709 – 61 92 21
magdalena.fredriksson@europaporten.nu

Biträdande förskolechef – Marisela Benkus tel. 0721 – 50 28 29
marisela.benkus@europaporten.nu

 

SKOLKONTORIST (Frågor om ansökan och kö)

Kristina Gray – 0709 – 88 39 25
kgray@europaporten.nu

SKOLSKÖTERSKA

Charlotta Lindqvist
charlotta.lindqvist@europaporten.nu

FRITIDSANSVARIG

Linda Wickander tel. 0709 – 88 39 20

linda.wickander@europaporten.nu

IT-ANSVARIG

Fredrik Zadig tel. 0730 – 55 75 12

fredrik.zadig@europaporten.nu


BESÖKS- & POSTADRESS

Europaportens Skolor Erik Perssons Väg 10 217 62 Malmö

TELEFON

Grundskola/Fritids: 0709 – 88 39 20 (F-2)  / 0709-883926 (åk 3-6)
Norrgården: 0709 – 88 39 21
Sörgården: 0701 – 46 58 86
Mellangården: 0733 – 24 10 94
Lillgården: 0709 – 88 39 22

 

E-MAIL                                                           Meddelande

skola@europaporten.nu                                  Kan också lämnas till respektive person på SchoolSoft


ÄGARE

Europaportens skolor AB
Styrelsens ordförande – Patrik Östling tel. 0761 – 36 17 99